Oficjalny Serwis Informacyjny Gminy Rokietnica
50-lecie pożycia małżeńskiego w gminie Rokietnica PDF Drukuj Email

50-lecie pożycia małżeńskiego, to jubileusz jakim może pochwalić się niewiele par małżeńskich. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego.
W dniu 7 sierpnia 2021 roku Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego w naszej gminie świętowało 25 par małżeńskich. Wśród uhonorowanych par znaleźli się:
Państwo:
Maria i Józef Bała
Zuzanna i Eugeniusz Matusz
Teresa i Tadeusz Warzocha
Władysława i Emil Skupień
Janina i Władysław Horbowy
Matylda i Kazimierz Żołnierz
Kazimiera i Stanisław Szczepanik
Władysława i Zbigniew Pich
Władysława i Jan Wróbel
Maria i Paweł Blajer
Zofia i Andrzej Maj
Zofia i Tadeusz Karpiński
Helena i Jan Babicz
Irena i Emil Kostkowicz
Maria i Władysław Klepak
Zdzisława i Antoni Baran
Emilia i Bronisław Pieróg
Eugenia i Władysław Niemczycki
Halina i Edward Flejszar
Zofia i Władysław Pszeniczka
Józefa i Stanisław Kowalczyk
Władysława i Władysław Koniuszy
Stanisława i Jan Bąk
Teresa i Jan Blajer
Maria i Eugeniusz Skupień
Jako wyraz uznania za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin, założonych przed pół wiekiem, Jubilaci zostali odznaczeni „ MEDALAMI ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE ” przyznanymi przez Prezydenta RP.
W imieniu Prezydenta RP aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny.
Jubilaci otrzymali również pamiątkowe dyplomy, upominki i kwiaty. Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny wyraził swój podziw i uznanie dla Jubilatów oraz życzył wszystkim Szanownym Jubilatom wszelkiej pomyślności, długich i pogodnych lat w zdrowiu oraz pogratulowała tak długiego stażu małżeńskiego.
Życzenia Jubilatom złożył również Przewodniczący Rady Gminy Rokietnica Pan Edward Jakubas.
Tak uroczystą chwilę uczczono toastem za zdrowie i pomyślność Jubilatów oraz gromkim „sto lat” odśpiewanym przez wszystkich uczestników spotkania. Niestety, nie wszystkie odznaczone pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu, stan zdrowia bądź inne przeszkody nie pozwoliły wszystkim na przybycie.
Uroczystość uświetnił występ kapeli ludowej ,,Rokiecianka” i „Pogodni Seniorzy” z Domu Seniora w Czelatycach prowadzonej przez Pana Adama Potocznego.
Życzymy wszystkim Jubilatom by przeżyte wspólnie chwile niosły ze sobą tylko dobre wspomnienia, a nadchodzące lata pozwalały spełniać marzenia i przeżywać kolejne jubileusze.
Szczegółowa fotorelacja pod linkiem: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=gminarokietnicapodkarpackie&set=a.857587074861020
 
EVENT DLA DZIECI PDF Drukuj Email

 
Dni Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

Po długim czasie pandemicznych obostrzeń bardzo aktywnie spędziliśmy czas podczas Dni Gminy Rokietnica odbywających się w dniach 31 lipca 2021 oraz 1 sierpnia 2021.

Pierwszy dzień rozpoczął Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Rokietnica

W turnieju wzięły udział 4 drużyny z Gminy Rokietnica wyniki uplasowały się następująco :

I MIEJSCE

Upadłe gwiazdy z Rokietnicy

II MIEJSCE

Young Boys Tapin

III MIEJSCE

FC Wola

IV MIEJSCE

FC Tapin

NAJLEPSZY BRAMKARZ -Krystian Perykasz

NAJLEPSZY ZAWODNIK- Dawid Szuster

NAJLEPSZY STRZELEC -Kamil Krysa

Przez cały dzień co pół godziny odbywały się wyrzuty proszków w Festiwalu Kolorów co dostarczyło każdemu uczestnikowi ogromnych emocji.

Kolejnym punktem było otwarcie ścieżki edukacyjnej oraz questu ,,Krwawy poranek w Rokietnicy" realizowanego przez młodzież w ramach projektu Równać Szanse.

Do godziny 19:00 odbywał się Turniej Zdalnie Sterowanych Samochodów w którym nasi uczestnicy wygrali nagrody finansowe.

Nasi niezawodni strażacy zorganizowali  Strefę Małego Strażaka w której przygotowywali młodych druhów do swoich szeregów.

Animacje, dmuchane place zabaw,  słodkości, gadżety dla każdego, kolorowe baloniki, bańki mydlane to wszystko zostało zapewnione podczas Dni Gminy Rokietnica.

W godzinach wieczornych odbył się koncert Kamila Suskiego, oraz odbyła się dyskoteka pod gwiazdami.

Drugi dzień obfitował w wiele atrakcji. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał  Wójt Gminy Rokietnica Witold Szajny który życzył wszystkim wspaniałego czasu spędzonego na organizowanym wydarzeniu. Kolejnym punktem były występy sceniczne dzieci z terenu Gminy Rokietnica. Na scenie wystąpił duet Milena Flejszar oraz Izabela Szkoła, Wiktoria Sykała, Marysia Bazanowska oraz Emilia Nowak.

Na rokietnickiej scenie nie mogło zabraknąć Kapeli Rokiecianka wraz  z ,,Pogodnymi Seniorami” z Domu Seniora w Czelatycach oraz Gminnej Orkiestry Dętej z Rokietnicy.

W trakcie imprezy odbyła się loteria fantowa. Każdy kto wrzucił swoje imię i nazwisko do kosza wziął udział w losowaniu nagród przekazanych przez sponsorów z Gminy Rokietnica.

O godzinie 17:00 na pełnym ludzi stadionie zapadła cisza. W ten sposób Mieszkańcy uczcili bohaterów Powstania Warszawskiego.

Uhonorowane zostały osoby które promują gminę w Polsce  i na świecie Magdalena Wota oraz Sebastian Zamróz.

Następnie na scenie zagościły gwiazdy wieczoru zespół ,,MeGustar” oraz ,,MENELAOS”.

Po występach przyszedł czas na zabawę taneczną z zespołem młodzieżowym REPLAY w skład którego wchodzi mieszkanka Tapina Ewa Baran.

Ponadto w czasy średniowiecza przeniosła uczestników grupa Stowarzyszenia Rycerzy Boju Dnia Ostatniego która niesamowicie zaciekawiła swoim repertuarem każdego kto podszedł do ich obozowiska.

Wspaniała wystawę samochodów zabytkowych przygotował Pan Mariusz Owsik mieszkaniec naszej Gminy, każdy mógł wsiąść do auta i przenieść się w czasie. Ogromne podziękowania dla Pana Mariusza Owsika.

Moc emocji dostarczyła uczestnikom amatorska grupa ,,Albo błotem, albo wcale”, która zaprezentowała ekstremalny pokaz samochodów terenowych. OSP z Rokietnicy pomogło w uzyskaniu efektu błota polewające teren i samochody wodą. Liderem grupy oraz pasjonatem jazdy terenowej jest mieszkaniec naszej gminy Pan Marcin Surdek. Serdecznie dziękujemy za moc emocji i poświęcony czas.

Dziękujemy niezawodnym Strażakom z OSP Rokietnica za zorganizowanie strefy małego strażaka oraz za pomoc organizacyjną imprezy w dwóch dniach.

Każdy mógł spisać się w strefie Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań 2021, zasięgnąć wiedzy z programu Czyste Powietrze, zrobić figurkę z modeliny, pobawić się na placu zabaw, za darmo zrobić zdjęcie w Foto budce, była również eksplozja kolorów oraz niezawodna Młodzież z Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Rokietnicy w ramach programu Równać Szanse ze swoim stoiskiem.

Stowarzyszenie Kobiet w Rokietnicy oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów  przygotowało stoisko z regionalnymi produktami.

Wszystkim osobom które towarzyszyły nam podczas święta Gminy Rokietnica oraz sponsorom tego wydarzenia  serdecznie dziękujemy!

Szczegółowa fotorelacja pod linkami:

https://www.facebook.com/gminarokietnicapodkarpackie

https://ekspresjaroslawski.pl/artykul/dni-gminy-rokietnica/1202707?fbclid=IwAR2L53esFaoDFlywIUPPCpKJiRk1UlXvfUIGan9y95iK9p96Ugkpjn2YANc

https://www.facebook.com/gminarokietnicapodkarpackie/photos/pcb.852173392069055/852172438735817/

https://www.facebook.com/gminarokietnicapodkarpackie/photos/pcb.853397951946599/853345171951877/

 

 
Zawiadomienie- wnioski zwrot podatku akcyzowego PDF Drukuj Email

Zawiadomienie- wnioski zwrot podatku akcyzowego

 
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 PDF Drukuj Email

 
ZBIÓRKA MAKULATURY PDF Drukuj Email

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Gminy Rokietnica za zaangażowanie w zbiórkę makulatury na studnie w Afryce. Zebrane zostało 10 ton makulatury.
Od kilku lat na terenie archidiecezji przemyskiej, zbierana jest makulatura, ze sprzedaży której udało się wybudować do tej pory 27 studni głębinowych w Czadzie, Sudanie Południowym, Kamerunie, Madagaskarze i Republice Środkowej Afryki. Każda z takich inicjatyw uwalnia mieszkańców afrykańskich wiosek od problemu dostępu do wody.
 
W miesiącu lipcu 2021 roku Akcja Katolicka z Rokietnicy już po raz kolejny zorganizowała zbiórkę makulatury. PDF Drukuj Email

 
Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

Regulamin Turnieju Sołectw oraz karta zgłoszeniowa

 
Przebudowa drogi gminnej PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny przy kontrasygnacie Pani Magdaleny Skupień-Jurkiewicz - skarbnik gminy podpisał umowę na przebudowę drogi gminnej nr 111753R w miejscowości Rokietnica od km 0+000 do km 0 +990 (tj. droga od Szkoły w kierunku Rokietnicy Woli, obok starego banku) w ramach środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Samorządowych
Wykonawca: Budowa Dróg i Mostów ,,SWOBODA" Sp. z o.o. Hawłowice.
Koszt inwestycji: 474 447,90 zł
 
Wakcje z kulturą w Gminie Rokietnica PDF Drukuj Email

Okres wakacji to bardzo dobry czas na spotkania z kulturą, dlatego Gminne Centrum Kultury i Promocji w Rokietnicy organizuje przedstawienia teatralne.

Spektakle Teatru Eden dla dzieci są specjalnie zaplanowane, by sprzyjać skupieniu uwagi. W tle znajdują się kolorowe rekwizyty, grze aktorów towarzyszy zaś energiczna muzyka. Przedstawienia są interaktywne, dzięki czemu dzieci mogą się w nie bardziej zaangażować. Wszystko to pomaga ćwiczyć cierpliwość i uważne słuchanie.

Trzeba przyznać, że Teatr również przypadł do gustu starszej widowni, która często płakała ze śmiechu.

 
Uniwersytet Samorządności PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny przy kontrasygnacie Skarbnik Gminy Pani Magdaleny Skupień- Jurkiewicz podpisał umowę na realizację I etapu koncepcji ,,Uniwersytetu Samorządności".
Pozyskana przez Gminę Rokietnica pomoc finansowa przeznaczona zostanie na zakup wyposażenia oraz sprzętu do Świetlicy Wiejskiej w Rokietnicy.
Uniwersytet Samorządności został stworzony w celu umożliwienia przeprowadzania szkoleń, kursów oraz innych aktywności edukacyjnych odpowiadających potrzebom lokalnej społeczności. Realizacja koncepcji „Uniwersytet Samorządności” obejmuje wykonanie dwóch etapów. I etap inwestycyjny jest realizowany w tym roku i jest związany z przygotowaniem niezbędnej infrastruktury na potrzeby realizacji zakładanych form edukacyjnych. Beneficjenci otrzymają pomoc finansową, którą przeznaczą na ulepszenie obiektu budowlanego, w celu stworzenia odpowiednich możliwości do przeprowadzenia inicjatyw edukacyjnych. Wsparcie może być przeznaczone na realizację zadań inwestycyjnych polegających na drobnym remoncie lub zakupie wyposażenia do już istniejących i funkcjonujących obiektów pełniących funkcje kulturalne, społeczne, czy edukacyjne. Natomiast II etap – (lata: 2022-2025) polegać będzie na realizacji założeń edukacyjnych z wykorzystaniem przygotowanej infrastruktury. 
„Uniwersytet Samorządności” ma pomóc w osiągnięciu celów, wśród których należy wymienić: rozwój społeczeństwa obywatelskiego, propagowanie idei samorządności wśród mieszkańców obszarów wiejskich województwa podkarpackiego, realizowanie inicjatyw mających podnieść poziom świadomości prawnej (głównie w zakresie prawa samorządu terytorialnego), przygotowanie przedstawicieli społeczności wiejskich do pełnienia funkcji społecznych (liderzy wiejscy, sołtysi, radni), poprawę komunikacji pomiędzy mieszkańcami obszarów wiejskich i instytucjami publicznymi, zminimalizowanie zjawiska wykluczenia cyfrowego, propagowanie idei zrzeszania się i partycypacji w realizacji zadań własnych gminy (stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi, formuła partnerstwa publiczno-społecznego oraz partnerstwa publiczno-prywatnego), przygotowanie liderów wiejskich oraz organizacji społecznych działających na obszarach wiejskich do tworzenia dokumentów programowych oraz pozyskiwania środków zewnętrznych, zapoznanie społeczności wiejskiej z możliwościami produkcji, rejestracji i promocji produktów lokalnych oraz lokalnego dziedzictwa materialnego, podnoszenie kompetencji i kwalifikacji członków grup i stowarzyszeń np. OSP, prezentację dobrych praktyk, konsolidację i integrację potencjałów na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, propagowanie postaw patriotycznych, tradycyjnych wartości, działania na rzecz rozwoju „Małych Ojczyzn”.
 
Umowa na wykonanie projektu rozbudowy oczyszczalni ścieków. PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny przy kontrasygnacie Skarbnik Gminy Rokietnica Pani Magdaleny Skupień- Jurkiewicz podpisał umowę z firmą Eko-Kompleks J. Fidrysik, J. Budzińska S.J. na wykonanie kompletnego pełno branżowego projektu rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków w miejscowości Rokietnica.

Zakres prac projektowych obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej rozbudowy i modernizacji istniejącej oczyszczalni ścieków wraz z uzyskaniem decyzji zezwalającej na realizację inwestycji oraz wszelkich zezwoleń, uzgodnień i pozwoleń.

 
Narodowy Spis Powszechny Ludności 2021 PDF Drukuj Email

 
Ogłoszenie o przeprowadzeniu konsultacji społecznych projektu „Strategii rozwoju Powiatu Jarosławskiego na lata 2021-2030″ PDF Drukuj Email

Zarząd Powiatu Jarosławskiego Uchwałą nr 470/2021 z dnia 31 maja 2021 r. podjął decyzję w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu „Strategii rozwoju Powiatu Jarosławskiego na lata 2021 – 2030”.

Zapraszamy mieszańców Powiatu Jarosławskiego do udziału w konsultacjach społecznych, których celem jest zebranie opinii w związku z przygotowaniem „Strategii rozwoju Powiatu Jarosławskiego na lata 2021 – 2030”.

Dokument będący przedmiotem konsultacji można pobrać na stronie - https://powiat.jaroslawski.pl/komunikaty-i-ostrzezenia/item/6593-ogloszenie-o-przeprowadzeniu-konsultacji-spolecznych-projektu-strategii-rozwoju-powiatu-jaroslawskiego-na-lata-2021-2030

Konsultacje mają charakter ogólnopowiatowy i zostaną przeprowadzone w terminie od 15 czerwca 2021 r. do 15 sierpnia 2021 r.

Konsultacje przeprowadzone zostaną w formie zgłaszania wniosków i uwag w formie pisemnej przy użyciu formularza stanowiącego załącznik nr 2 do uchwały nr LIII/463/2014 Rady Powiatu Jarosławskiego z dnia 22 października 2014 r., który należy złożyć w Biurze Podawczym Starostwa Powiatowego w Jarosławiu lub przesłać droga listowną na adres Starostwa Powiatowego w Jarosławiu (decyduje data wpływu do urzędu) lub przesłać faksem.

Formularze anonimowe, niekompletne, niepoprawnie wypełnione, nie zawierające uzasadnienia oraz złożone po terminie pozostawia się bez rozpatrzenia bez wzywania do ich uzupełnienia.

Prosimy o zapoznanie się z informacją dotyczącą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o uzupełnienie i dołączenie (do formularza zgłaszania wniosków i uwag do projektu Strategii) oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, dostępnego jako załącznik.

Za przeprowadzenie konsultacji odpowiedzialny jest Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Jarosławiu.

 
Warsztaty z Masterchefem PDF Drukuj Email

W związku z realizacją zadania ,,Rokietnica Wola Kraina ze Smakiem- wioska tematyczna zachowująca dziedzictwo kulturowe Gminy Rokietnica" w ramach projektu granatowego LGD Pogórze Przemysko-Dynowskie poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 odbyły się warsztaty kulinarne z Masterchefem.
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rokietnicy które są realizatorami projektu, przygotowały wspólnie z Panem Pawłem Gradowskim- Masterchefem niecodzienne potrawy tj. krem pomidorowy z cukinią faszerowaną i wędzonym serem, arancini, guacamole, dorsz z ryżem i sosem cytrynowym, surówka Colesław oraz na deser beza Pavlova.
Nowe umiejętności Panie wykorzystają do stworzenia oferty w wiosce tematycznej ,,Rokietnica Wola-kraina ze smakiem"
 
SPEKTAKL TETRALNY PDF Drukuj Email

 
Dni Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

 
PODKARPACKIE SIĘ LICZY PDF Drukuj Email

Regulamin konkursu

 
Informacja o szczepieniu PDF Drukuj Email

Informacja o szczepieniu

 
Warsztaty ,,Jadalne chwasty" PDF Drukuj Email

W Świetlicy Wiejskiej w Rokietnicy Woli odbyły się warsztaty „Jadalne chwasty”, które poprowadziła Pani Lucyna Przybycień z Biecza w ramach działania aktywizującego mieszkańców obszaru LGD Pogórza Przemysko-Dynowskiego.
Nie tylko dowiedzieliśmy się jak wykorzystać znane chwasty z ogródka (baśnica, pokrzywa, kurdybanek...) ale je popróbowaliśmy. Każdy uczestnik miał okazję spróbować krupnik z pokrzywą i podagrycznikiem oraz placuszki chwaściane. Degustację porzedziło wspólne wyjście w teren w celu poszukiwania odpowiednich składników do dań.
Dziękujemy serdecznie: LGD Pogórze Przemysko-Dynowskie  za wspaniały czas podczas nietypowych warsztatów, Kołu Gospodyń Wiejskich w Rokietnicy Woli za gościnność oraz Panu Wójtowi Gminy Rokietnica Witoldowi Szajnemu za obecność na warsztatach. Dziękujemy uczestnikom za aktywny udział w działaniu.
 
Wymień kocioł PDF Drukuj Email

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 57