Oficjalny Serwis Informacyjny Gminy Rokietnica
Budowa Hali Sportowej w Rokietnicy Woli PDF Drukuj Email

Trwają zaawansowane prace przy budowie hali sportowej w Rokietnicy Woli. W ramach inwestycji powstanie sala gimnastyczna wraz z zapleczem. Już w najbliższym czasie nowoczesny kompleks sportowy stworzy harmonijną całość z budynkiem placówki edukacyjnej.
 
Akcja Narodowego Czytania w Tapinie PDF Drukuj Email

Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Tapinie wzorem lat ubiegłych przyłączyła się do Akcji Narodowego Czytania 2021. W tym roku do wspólnego czytania została wytypowana książka ,,Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej - utwór wyjątkowy, nazwany tragifarsą kołtuńską, odsłaniający hipokryzję, zakłamanie, podwójne standardy moralne i ciasnotę horyzontów umysłowych kryjących się pod maską poprawności i cnotliwości. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego.
W Szkole w Tapinie utwór czytały następujące osoby: Wójt Gminy Rokietnica Witold Szajny, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tapinie Aneta Nowak, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Rokietnicy Agata Bury, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie.
Wójt Gminy Rokietnica Witold Szajny uroczyście wręczyła akt powierzenia pełnienia obowiązków dyrektora Pani Anecie Nowak.
 
Ogólnopolskie święto dziękczynienia PDF Drukuj Email

Pod hasłem „Do Matki naszego zawierzenia” na Jasnej Górze odbyły się dożynki, czyli ogólnopolskie święto dziękczynienia za plony. Mszy św. z błogosławieństwem wieńców żniwnych o godz. 11.00 przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. W Eucharystii wziął udział prezydent RP Andrzej Duda.
W dożynkach uczestniczyli rolnicy z całej Polski, oraz delegacja z Gminy Rokietnica na czele z Wójtem Gminy Witoldem Szajnym. Do Częstochowy wyjechała grupa 50 rolników z Rokietnicy wraz z czterema wieńcami, którzy dziękowali za tegoroczne plony.
Grupa z naszej gminy spotkała się z Ministrem Rolnictwa Panem Grzegorzem Pudą oraz biskupem Duszpasterzem Rolników Leszkiem Leszkiewiczem.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim Mieszkańcom którzy podjęli trud pielgrzymowania do tronu Matki Boskiej Częstochowskiej.
 
Przerwa w dostawie wody PDF Drukuj Email

 
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 PDF Drukuj Email

 
PRACA SEZONOWA Z EURES PDF Drukuj Email

Europejski Urząd ds. Pracy (ELA) rozpoczął kampanię informacyjną pod nazwą Rights for all seasons / Prawa przez cały rok. Zwraca ona uwagę na potrzebę rozpowszechniania informacji nt. sprawiedliwych i bezpiecznych warunków pracy dla pracowników sezonowych, którzy zatrudniani są w krajach UE.
Szacuje się, że każdego roku nawet 850 tys. obywateli UE podejmuje pracę sezonową poza swoim krajem pochodzenia. Mobilni pracownicy sezonowi mają takie samo prawo do uczciwych warunków pracy oraz takie same prawa pracownicze i socjalne jak pracownicy lokalni. Tymczasowy charakter ich pracy powoduje, że bardziej narażeni są na niepewne warunki pracy i życia, oszustwa oraz nadużycia. Pandemia Covid-19 pogorszyła warunki pracy pracowników sezonowych i naraziła ich na większe ryzyko choroby.

Więcej…
 
Wybuch II wojny światowej PDF Drukuj Email

1 września 1939 o 4:45 pancernik "Schleswig-Holstein" ostrzelał Westerplatte. Dwie minuty wcześniej niemieckie bombowce zaatakowały Wieluń. Rozpoczął się największy konflikt w dziejach ludzkości.

 
DOŻYNKI POWIATOWE W SKOŁOSZOWIE PDF Drukuj Email

Gminę Rokietnica w tegorocznych Dożynkach Powiatowo-Gminnych w Skołoszowie, reprezentował Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny, Sołtys Sołectwa Tuligłowy Pan Marian Mazurek wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Tuligłów.
Panie ze stowarzyszenia przygotowały wspaniały stół pyszności który brał udział w Jarmarku Produktów i Potraw Regionalnych, a wieniec dożynkowy uczestniczył w Przeglądzie Wieńców i Korowodów Dożynkowych.
Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Tuligłów za aktywną postawę i reprezentowanie Gminy Rokietnica podczas Święta Plonów w Skołoszowie
 
Witaj szkoło! Życzenia Wójt Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

 
Narodowy Spis Powszechny Ludności 2021 PDF Drukuj Email

 
Narodowy Spis Powszechny Ludności 2021 PDF Drukuj Email

 
Dożynki Gminne w Tapinie PDF Drukuj Email

W niedzielę 22 sierpnia odbyły się Dożynki Gminne w sołectwie Tapin. Dożynki rozpoczęła uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Krzysztofa Dąbala w Kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Po zakończonej wspólnej modlitwie barwny korowód prowadzony przez Orkiestrę Dętą z Rokietnicy wraz z delegacjami wieńcowymi, starostami dożynek, zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami gminy udał się na Stadion Sportowy w Tapinie. Delegacje złożyły pod sceną pięknie misternie wykonane wieńce dożynkowe. Starostwie dożynek Pani Beata Bajas i Pan Bogdan Potoczny przekazali dożynkowy chleb na ręce gospodarza dożynek Pana Wójta Gminy Rokietnica Witolda Szajnego . Następnie nastąpił obrzęd dzielenia się chlebem, którym częstowali Sołtysi każdej miejscowości.

O obecnej sytuacji rolnika mówił poseł Pan Mieczysław Kasprzak.

Dożynki to okazja do tego by okazać szacunek przede wszystkim rolnikom za ich trud i poświęcenie, bo to dzięki ich ciężkiej pracy na naszych stołach pojawia się chleb – mówił wójt Witold Szajny. Włodarz podkreślał znaczenie rolniczego trudu, dziękował i życzył rolnikom zdrowia, pomyślności, oraz dostatku. Wójt Gminy Rokietnica wszystkim gościom i mieszkańcom podziękował za przybycie na gminne święto plonów, sołectwom i stowarzyszeniom za przygotowanie pięknych wieńców dożynkowych i stoisk, a organizatorom i pracownikom za zaangażowanie i trud w przygotowanie uroczystości.

Przedstawiciele wszystkich sołectw zaprezentowali wieńce dożynkowe. Towarzyszyły temu przyśpiewki, których teksty zostały przygotowane specjalnie na tę okazję.

Dożynki Gminne  to czas dobrej zabawy całej społeczności lokalnej. Przez cały czas czynne były dmuchańce i inne atrakcja dla dla dzieci oraz stoiska gastronomiczne. Na przysmaki zapraszały panie ze stowarzyszeń i kół gospodyń. Młodzież z Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Rokietnicy przygotowała swoje stoisko promocyjne, każdy mógł  się spisać u rachmistrzów Narodowego Spisu Ludności. W Świetlicy Wiejskiej była możliwość zaszczepienia się  przeciw COVID 19.

Na scenie wystąpiła Kapela Rokiecianka oraz seniorzy z Domu Senior + ,,Pogodny Senior” w Czelatycach, Gminna Orkiestra Dęta w Rokietnicy, Kapela Młoda Harta. Gwiazdą wieczoru była Beathris, znana ze Szlagierów Śląskich  i sceny disco polo. Wystąpił także zespół młodzieżowy Replay. A całość zakończyła zabawa taneczna z zespołem Transfer.

Pełna fotorelacja dostępna na stronie: https://www.facebook.com/media/set?vanity=gminarokietnicapodkarpackie&set=a.866589657294095

 
ZAWIADOMIENIE PDF Drukuj Email

 
INFORMACJA PDF Drukuj Email

Dnia 17 sierpnia 2021 kasa Urzędu Gminy Rokietnica czynna do godz. 12.30

 
ZAWIADOMIENIE PDF Drukuj Email

 
Grupa Mażoretek PDF Drukuj Email

 
Dożynki Gminne w Tapinie PDF Drukuj Email

 
SZCZEPIENIE PRZECIW COVID-19 PDF Drukuj Email

 
BADANIE WZROKU PDF Drukuj Email

Zapraszamy na bezpłatne komputerowe badanie wzroku dla mieszkańców Gminy Rokietnica w dniu 29 września 2021 w godzinach 9.00-10.30 na parkingu między Ochotniczą Strażą Pożarną, a Urzędem Gminy.
Badania przeprowadzamy w OPTO-BUSie, który został przystosowany na mobilny salon optyczny z zachowaniem wszelkich zasad i wytycznych Ministerstwa Zdrowia.
Badanie jest całkowicie bezpłatne - nie pobieramy żadnych opłat od pacjentów.
Podczas badań pacjenci będą mogli zamówić okulary, jednakże badanie nie jest zobowiązujące do ich zakupu.
Jeśli pacjenci zdecydują się na zakup okularów to w odstępie 14 dni od badania pracownik naszej firmy dostarczy je osobiście, w umówionych wcześniej godzinach i miejscu (to samo w którym odbyło się badanie).
Na życzenie pacjentów wystawiane są fakturę vat w celu np refundacji w zakładzie pracy.
 
Stypendium szkolne PDF Drukuj Email

Informacja dotycząca faktur i rachunków - stypendia szkolne

Katalog wydatków kwalifikowanych  do stypendium szkolnego

Informacja dotycząca wypełniania wniosku na stypendium szkolne

Wzór wniosku

WNIOSEK O STYPENDIUM SZKOLNE 2021_2022

Oświadczenie ogólne

Oświadczenie o nieuzyskaniu dochodów

 
Przypomnienie o rzetelnej segregacji odpadów komunalnych PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Rokietnica przypomina mieszkańcom gminy o rzetelnej segregacji odpadów, tak aby w workach przeznaczonych do odpowiedniej frakcji znajdowały się odpady zgodnie z zasadami segregacji.

W wyniku przeprowadzonej kontroli w miesiącu lipcu przez pracowników Urzędu Gminy Rokietnica stwierdzono nieprawidłowości w segregacji odpadów.

Nieprawidłowa segregacja odpadów wpływa na zwiększenie ponoszonych kosztów przez gminę. Nieprzestrzeganie przez mieszkańców gminy zasad segregacji, czyli wrzucanie do pojemników na odpady zmieszane oraz worków przeznaczonych na inne odpady np. papieru, plastiku, szkła, metalu, odpadów biodegradowalnych oraz zielonych zwiększa ilość odpadów zmieszanych, które trafiają na składowisko, ma to bezpośredni wpływ na koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, a w konsekwencji wysokości opłat ponoszonych przez samych mieszkańców gminy Rokietnica.

Jednocześnie informujemy, że każdy właściciel w przypadku zmiany ilości osób zamieszkujących w nieruchomości ma obowiązek w ciągu 14 dni złożyć aktualną deklaracje o ilości osób zamieszkujących, a zwłaszcza dotyczy to urodzeń, zgonów jak również osób tymczasowo zameldowanych.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 57